Montaż płyty indukcyjnej – montaż sprzętu AGD

Montaż płyty indukcyjnej – Pewnie często zastanawiacie się dlaczego producenci kuchenek elektrycznych oraz indukcyjnych wymagają, aby podłączył je wykwalifikowany elektryk. Wbrew pozorom montaż płyty indukcyjnej to nie jest prosta czynność mimo, że instrukcja poprowadzi Was krok po kroku, a jeżeli instrukcja to za trudna lektura możemy obejrzeć film instruktażowy na YouTube. 

Pierwszym problemem, który często pojawia się zaraz po rozpakowaniu naszej nowej kuchenki elektrycznej lub płyty indukcyjnej jest za krótki kabel zasilający. Jeżeli z kablem nie mamy problemu to od razu upewnijmy się, czy mamy założoną odpowiednią puszkę instalacyjną. Profesjonalista zawsze ma przy sobie odpowiednie materiały dobrane pod kątem wykonywanej pracy, których w naszym domu raczej nie znajdziemy oraz powie nam czy instalacja jest dobrze wykonana.

Czy zadaliście sobie pytanie od czego montaż takiego sprzętu powinien się zacząć? Jeżeli nie wiecie to wam podpowiem – od wyłączenia bezpiecznika. Po wykonaniu tej czynności zawsze trzeba probówką lub miernikiem upewnić się, czy w przewodach do których zamierzamy się wpiąć nie ma napięcia.

Zostańmy jeszcze przy bezpieczniku. Według dotychczas znanych mi wytycznych producentów sprzętu AGD do kuchenki elektrycznej oraz płyty indukcyjnej wymagany jest oddzielny bezpiecznik o odpowiednich parametrach.

Czy lubicie zabierać się za coś czego nigdy nie robiliście? Do tego ryzykując uszkodzenie nowego sprzętu na który wydaliście nie małe pieniądze? Pytam ponieważ do puszki połączeniowej doprowadzony jest kabel trójżyłowy i dobrze jeżeli wiecie jaka jest fundamentalna zasada łączenia przewodów prądowych. Jeżeli macie wiedzę na ten temat to na pewno wiecie które kolory odpowiadają za każdą fazę oraz rozpoznacie żyłę neutralną oraz uziemienie. Jeżeli nie wiecie o czym piszę to jest kolejny powód dla którego powinniście wezwać do siebie elektryka. Osoba która posiada uprawnienia elektryczne bez problemu, o każdej porze dnia i nocy odpowie na wszystkie te pytania.

Na sam koniec zostawiłem przysłowiową wisienkę na torcie. Jeśli sami podłączycie kuchenkę elektryczną, płytę indukcyjną lub inny sprzęt który producent wymaga, aby był podłączony przez wykwalifikowaną osobę to stracicie na niego gwarancję.

Jeżeli przekonałem Was, że warto zlecić montaż płyty indukcyjnej osobie która się na tym zna i ma odpowiednie uprawnienia, jeżeli oczywiście wymaga tego producent w warunkach gwarancji, to zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.