Legrand Netatmo – Bezprzewodowy System Smart Home

Każdy szanujący się producent osprzętu elektrycznego ma w swojej ofercie produkty do Smart home. Nie inaczej jest w przypadku marki Legrand. W związku z tym otrzymaliśmy produkt Legrand Netatmo.

Ogólna charakterystyka.

Podstawowym elementem systemu jest gniazdo Control. Spaja ono całą instalację oraz nią steruje. Wszystkie moduły łączą się ze sobą bezprzewodowo za pomocą protokołu zigbee. Podczas gdy zasilane są akumulatorów lub z już istniejącej instalacji elektrycznej. Na przykład z puszki od oświetlenia lub punktu elektrycznego.
Podobnie do innych systemów tutaj również podłączymy akcesoria z konkurencji opartych na protokole zigbee.
Całym systemem możemy sterować za pomocą prostej i intuicyjnej aplikacji HOME + CONTROL.

Przegląd produktów serii Legrand Netatmo.

Gniazdo Control z bramą.

Legrand Netatmo Gniazdo Control z bramą
źródło: legrand.pl

Gniazdo Control powinniśmy zamontować jak najbliżej routera, aby mogło bez problemu komunikować się poprzez sieć WiFi.
Do jednego systemu powinno wystarczyć jedno takie gniazdo ponieważ może ono kontrolować aż do stu urządzeń. Przewodowych jaki i bezprzewodowych. Gniazdo Control montujemy w puszce o głębokości min. 40mm.

Łącznik główny wyjście/powrót.

Łącznik główny wyjście/powrót
źródło: legrand.pl

Jest to łącznik bezprzewodowy. Jego głównym zadanie to włączanie zaprogramowanych scenariuszy przy naszym wyjściu oraz powrocie do domu. W związku z tym powinniśmy zainstalować go w pobliżu drzwi. Personalizowanie scenariuszy odbywa się w aplikacji HOME + CONTROL. Łącznik został wyposażony w baterię CR2023-3V, której żywotność wynosi 8 lat.

Łącznik connected.

Łącznik connected
źródło: legrand.pl

Do obsługi światła potrzebujemy łącznik connected, który może zastąpić zwykły włącznik. Współpracuje z prawie każdym rodzajem światła
Oczywiście może obsługiwać ściemnianie i rozjaśnianie od 5 W – 300 W.
Do poprawnego działania ściemniacza potrzebny jest kompensator który dostarczany jest w zestawie. Całość obsługuje się oczywiście z poziomu aplikacji HOME + CONTROL.

Gniazdo connected.

Gniazdo connected
źródło: legrand.pl

Inteligentne gniazdko instalujemy w miejscu zwykłego gniazdka. Możemy je sterować za pomocą aplikacji HOME + CONTROL. Tak jak każde gniazdko tego typu tak w systemie Legrand Netato możemy sprawdzać zużycie energii. Istotnie gniazdko zostało wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie przeciążeniowe 16A.

Reasumując jeżeli zdecydujemy się na zakup Legrand Netatmo dostaniemy produkt wysokiej jakości. Jednakże nie należy on do tanich w przeciwieństwie do na przykład produktów Xiaomi.
Myślę, że ponad 200 złotych za gniazdko oraz ponad 600 za prosty zestaw startowy to troszkę za dużo. Jestem jednak pewien, że każdy fan marki Legrand zdecyduje się na jego zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.