Inteligentny zamek Xiaomi Aqara S2

Jeżeli potrzebujecie wzmocnić bezpieczeństwo swojego domu, a do tego po otwarciu drzwi chcielibyście automatycznie włączyć ekspres, odsłonić rolety i dodajmy uruchomić klimatyzację to koniecznie zwróćcie uwagę na zamek z klamką Xiaomi Aqara S2,  który może być częścią inteligentnego systemu opartego o bramkę Xiaomi gateway. 

Klamkę Xiaomi Aqara S2 obsługujemy poprzez wyżej wymienioną centralkę lub przez aplikację. Urządzenie możemy otworzyć na kilka sposobów – poprzez odcisk palca, wpisanie kodu oraz zwykły klucz. Żeby zapobiec atakom hakerów nie mamy możliwości odblokowania zamka zdalnie. Zdalnie możemy sprawdzić tylko status na przykład czy ktoś próbował wejść, ale mu się nie udało lub stan baterii.

Klamka zasilana jest od czterech do ośmiu sztuk baterii – ich stan możemy na bieżąco monitorować, oczywiście przy niskim stanie baterii zostaniemy dodatkowo o tym  powiadomieni. Jeżeli mimo wszystko doprowadzimy do rozładowania zamka możemy ratować się ładowarką na micro USB. Jeżeli trzy razy nie uda nam się wprowadzić hasła lub odcisku palca klamka automatycznie zablokuje się na kilka minut.  Czas czuwania według producenta wynosi 12 miesięcy. Klamka z zamkiem pasuje do lewo jak i prawo skrętnych drzwi o grubości 40 ~ 120 mm. Wymiary urządzenia bez klamki to 375,5 x 75,5 x 25 mm. Wykończenie produktu to czarny, galwanizowany lakier. 

Zamek współpracuje z aplikacją Mi Home dzięki której możemy bez bramki Xiaomi zaprogramować wszystkie inne urządzenia współpracujące z wyżej wymienioną aplikacją. 

Osobiście uważam ten produkt za ciekawą opcję dla wzmocnienia zabezpieczeń. Natomiast jego cena nie jest niska i w podobnej cenie możemy znaleźć wiele produktów znanych producentów takich na przykład jak Gerda. Przed wyborem inteligentnego zamka lub klamki musimy zadać sobie pytanie – za pomocą jakiego protokołu  mają się komunikować nasze urządzenia. Zamek o którym piszę w tym artykule komunikuje się jak wszystkie urządzenia z serii Xiaqomi mijia za pomocą protokołu Zigbee, a na przykład Gerda oferuje zamek który komunikuje się za pomocą protokołu Z-Wave. Wybór jak zawsze zależy tylko i wyłącznie do Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.