Czujka ruchu – Xiaomi Mi Smart Motion Sensor

Większości z Nas czujka ruchu kojarzy się z instalacjami antywłamaniowymi i wyzwalaniem alarmu. Jednakże w obecnych czasach coraz śmielej do naszych domów oraz biur wchodzą technologie inteligentnych  instalacji.

Obecnie przy pomocy czujki możemy wyzwolić wiele zdarzeń. Na przykład włączyć światło, otworzyć drzwi, zamknąć lub otworzyć rolety, włączyć ogrzewanie czy na przykład włączyć muzykę i zagotować wodę. Możliwości czujki ogranicza tylko nasza wyobraźnia i oczywiście sprzęt jaki mamy w domu. Oczywiście czujkę możemy używać tylko w celu bezpieczeństwa gdy chcemy być powiadamiani o intruzach, ale nawet wtedy w parze z czujką powinna zostać zamontowana kamera.

Jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie w naszym domu takiego rozwiązania to na początku powinniśmy zdecydować się w jakiej technologii, to znaczy, za pomocą jakiego protokołu będą się komunikować ze sobą wszystkie elementy naszego systemu. W tym artykułem skupimy się na radiowym protokole zegbee, który charakteryzuje się między innymi niskim poborem energii.

Z tego protokołu między innymi korzystają urządzenia z serii xiaomi jak Mi Smart Motion Sensor. Zasięg czujki to 7 metrów z kątem wychwytywania 170 stopni. Czas reakcji to tylko 15 ms. Urządzenia waży tylko 100g więc bez problemu przykleimy ją w każdym miejscu, musi być tylko płaskie. Jest koloru białego, wymiary to 30x30x15 mm dzięki temu nie rzuca się w oczy. Czas pracy baterii według producenta starcza na 2 lata – w standardowym środowisku cokolwiek to znaczy.

Wszystkie dodatkowe funkcje oraz współpracę z innymi urządzenia uzyskamy po sparowaniu czujki z Xiaomi Gate, ale również bez bramki sobie poradzimy dzięki instalacji oprogramowania na przykład na telefonie.

Osobiście uważam czujka ruchu Mi Smart Motion za ciekawy produkt z którego większość klientów jest zadowolona. Największą zaletą tego produktu jest oczywiście stosunek jakości do ceny.

Teraz zostaje tylko sprawdzić czy bateria wytrzyma dwa lata tak jak obiecuje producent.  Jeżeli używacie wyżej opisanej czujki to zapraszam do dyskusji i podzielenie się własnymi przemyśleniami na jej temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.