Berker KNX – Informacje o produktach

Berker posiada ciekawą ofertę na systemy KNX, którą podzielił na trzy grupy produktowe – quicklink, easy oraz system. Berker KNX “quicklink” jest to alternatywa dla już istniejących instalacji ponieważ główną jego zaletą jest bezprzewodowa komunikacja pomiędzy urządzeniami końcowymi z urządzeniami wyzwalającymi. Programowanie urządzeń odbywa się na przykład przez tablet.
Następnym grupa produktów to Berker KNX – “easy” którego ideą jest proste i intuicyjne ponieważ do zaprogramowania serwera potrzebny jest tylko tablet i aplikacja następnie całą naszą twórczość możemy zaimportować do oprogramowania ETS. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że konfigurację możemy rozszerzyć o bezprzewodowe rozwiązania quicklink.


Została nam grupa produktowa “system”, przez co możemy się domyśleć, że jest to podstawa całego systemu który programujemy poprzez ETS. W tym dziale znajdziemy wszystko co jest nam potrzebne do zbudowania kompletnego systemu KNX w naszym domu lub biurze.
Oczywiście należy wspomnieć o całej gamie podzespołów, którą ma w ofercie Berker. Znajdziemy tam między innymi różne przyciski, monitory informacyjne, czujniki, ramki, panele dotykowe, sterowniki do rolet, programowalne przyciski i wiele więcej.
Wszystkie podzespoły są warte uwagi jednak, że mnie najbardziej zaciekawił pokojowy sterownik z wyświetlaczem LED. W wyżej wymienionym sterowniku możemy zaprogramować sobie do ośmiu scen na przykład sceny mogą dotyczyć ogrzewania lub chłodzenia, regulacji temperatury jak i samej wody. Sceny mogą dotyczyć pory dnia lub nocy. Dzięki temu przyciskowi ustawimy ściemnianie oraz pozycje rolet. Jego funkcje obsługujemy poprzez dotykowy ekran 1,93” na którym odczytamy temperaturę w czasie rzeczywistym, datę i godzinę. Te wszystkie informacje pojawiają się na wygaszaczu. Wymiary całego urządzenia to 71mm na 71 mm oraz głębokość 32mm. Kontroler możemy osadzić w puszcze podtynkowej jak i natynkowej. Wykonany jest z plastiku oraz metalu. Całość łączymy poprzez magistralę z zasilaczem KNX .
Jak wcześniej wspomniałem, wszystko programujemy poprzez znormalizowane oprogramowanie, które służy do konfiguracji systemu KNX.


W przyszłości na pewno wrócimy jeszcze do rodziny urządzeń KNX z pod znaku Berker i przyjrzymy się innym sterownikom wykonawczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.